Põhja-Eesti Metsaühistu järjekorras 800. liige jätkab vanaisa pärandiga

Põhja-Eesti Metsaühistu on aastatega teinud läbi tubli arengu ning alles hiljuti ületas ühistu liikmeskond 800 metsaomaniku piiri. Täpselt kaheksasajas liitunud metsaomanik Timo (38) loodab väärikalt ja teadlikult metsaga tegelemisse panustada. Nii nagu seda tegi tema vanaisa.

Peatselt kahekümnendat tegevusaastat tähistav Põhja-Eesti Metsaühistu sai alguse 2004 aastal. Alguse sai ühistu Kose vallast, alustajaid oli kolmekümne inimese ringis, hiljem liikmeskond kasvas. Ühistu on hiljem kasvanud läbi liitumiste teiste väiksemate ühistutega nii Harjumaalt kui Raplamaalt. „2019 aasta kevadeks oli meil liikmeid kuuesaja ringis“ toob välja ühistu pikaajaline juht Kalle Põld.

Kuna ühistuga liitunud omanike seas on nii valdkonnas tegutsevaid inimesi, kui ka omanikke, kel erialased teadmised puuduvad, siis on ühistu ülesanne päris keeruline – pakkuda neile kõigile heas kvaliteedis teenuseid. Nii vajavadki mõned omanikud rohkem teenuseid, mis on seotud aktuaalse info edastamise, nõustamise, õppepäevade ja toetuste taotlemisega seoses. „Teised jällegi vajavad juba konkreetselt abi metsatööde korraldamisel, istikute hankimisel ja puidu müümisel“ toob Põld välja ning lisab, et juba praegu on lisaks metsatöödele käimas ka 2024. aasta kevadeks taimede tellimine. „Mõned sordid kipuvad juba otsa saama, sest huvi eriti kasetaimede vastu on suur“ sõnab Põld.

Ühistu on aastatega läbi teinud suure arengu. „Oleme arenenud nii kaugele, et suudame metsaomanikele osutada kõiki neile vajalikke metsanduslikke teenuseid,“ räägib Põld.  Pärandi teel metsaomanikuks saanud Timo ootab ühistu abi metsa hooldamisel. Igapäevaselt kinnisvaraarenduse valdkonnas töötava Timo jaoks metsaga tegelemine mõistagi igapäevane tegevus ei ole, mistõttu ta ühistusse pöörduski.