Raieõiguse müük metsaühistu metsaoksjoni kaudu

Raieõiguse müük läbi piirkondlike metsaühistute korraldatavate metsaoksjonite pakub omanikule turvatunnet, sest kogu tehingut aitab korraldada neutraalne osapool, kes vajadusel aitab ka järelvalvega. Oleme varasemalt kirjutanud, miks tuleb raieõiguse müügil olla väga tähelepanelik. Nüüd selgitame põhjalikumalt, kuidas see protsess käib ühistute enampakkumise lehe kaudu.

Esimene kontakt on Metsaühistu

Mõistagi on raieõiguse müügi soovi korral esimeseks kontaktiks oma piirkondlik Metsaühistu. Koos konsulendi või metsameistriga saab ühiselt koos üle vaadata metsa seisukorra, arutada läbi omaniku ootused ja vajadused ning siis otsustada kas ja kus eraldistel metsa majandada. Kui metsa kohta pole vajalikke inventeerimisandmeid või need on vananenud, siis aitab ühistu uute ja täpsemate metsaandmete saamisel. Täpsed alusandmed on vajalikud alghinna üle otsustamiseks. Metsaühistu konsulent täpsustab üle kõik omaniku soovitud tingimused. Kui kõik tingimused on omavahel ühistuga läbi arutatud, siis viib ühistu korraldajana läbi raieõiguse müügi enampakkumise lehe kaudu.

Raieõiguse müük metsaühistu metsaoksjoni kaudu. Metsaühistu

Lehel on aktiivsed kasutajad

Metsaühistute raieõiguse ja kinnistu müügi enampakkumiste leht on hästi erinevatele metsanduslikele ettevõtetele teada. Aasta jooksul vaadatakse meie enampakkumiste lehte umbes 20 000 korda ja igat metsaoksjoni pakkumist 30-100 korda.  Samuti on rakendatud tööle süsteem, kus iga uue kuulutuse sisestamisel saadetakse sellekohane teavitus ca 200-le võimalikule huvilisele ehk võimalikule pakkujale. Nii on enampakkumise õnnestumiseks kõik võimalikud eeldused loodud.

Tulemuste vormistamine

Kui pakkumine on üleval, saavad seatud tähtaja jooksul erinevad huvilised teha ostupakkumisi. On tavapärane, et ühistute metsaoksjoni korraldamise kulud katab ostja ning see summa lisandub veel omakorda tehtavale ostupakkumisele. See tähendab, et raieõigust müüv omanik ei pea mingeid peidetud teenustasusid maksma. Teatud juhtudel ja kokkuleppel võib lubada ka alghinnast madalamaid pakkumisi, aga sellise pakkumise võidu puhul ei lasu omanikul müügikohustust.

Kõik laekunud ja nõuetekohased pakkumised avab ühistu tähtaja möödudes ning raieõiguse saab kõrgeima hinna pakkuja. Raieõiguse enampakkumise üheks plussiks on see, et tehing toimub võrdlemisi kiirelt ja omanik saab oma oodatud tulu kätte lühikese ajaga.

Pärast seda saab asuda võitja oma raieõigust realiseerima, tavaliselt tehakse seda aasta jooksul. Omanikul tasub ühistuga kontakti hoida ning vajadusel tellida ühistust tööde järelevalve. Samuti saab ühistu aidata hiljem metsauuendustööde korraldamisega, taimede tellimise ja istutamisega ning metsa uuendamise toetuse taotlemisega.

Võta metsaühistuga ühendust

Kui Sa soovid raieõigust metsaoksjoni kaudu müüa või Sul on küsimusi, võta ühendust lähima metsaühistuga.

Seotud artikklid: